NARODOWA AGENCJA WYMIANY AKADEMICKIEJ

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór na letnie kursy języka i kultury polskiej organizowane na różnych uczelniach w Polsce, między innymi przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ. Celem programu jest nauczanie i promocja języka polskiego i kultury za granicą poprzez umożliwienie zagranicznym studentom i obcokrajowcom-nauczycielom języka polskiego uczestnictwa w kilkutygodniowych kursach języka i kultury polskiej organizowanych w Polsce.

Beneficjenci Programu, oprócz możliwości bezpłatnego uczestnictwa w kursie językowym i programie kulturalnym, otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie oraz jednorazowe stypendium NAWA w wysokości 500,00 PLN (700,00 dla nauczycieli). Program skierowany jest głównie do osób uczących się języka polskiego, ale także do osób, które dopiero zamierzają rozpocząć naukę języka polskiego. Program ma na celu zachęcenie do kontynuowania nauki języka polskiego po powrocie na swoje uczelnie lub do podjęcia studiów uniwersyteckich w Polsce. Dzięki uczestnictwu w kursie cudzoziemcy będą mogli nie tylko podnieść swoje kompetencje językowe, ale także lepiej poznać Polskę i jej mieszkańców, a także poznać innych studentów z różnych części świata zainteresowanych polskim językiem, kulturą i dziedzictwem.
Termin składania wniosków: 18 lutego 2020 r. godz. 15:00 czasu lokalnego w Warszawie.

Szczegółowe informacje o kursach i procedurze znajdują się na stronie: