Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oferuje kursy języka polskiego dla obcokrajowców – na wszystkich poziomach i prowadzone różnymi metodami. Program uzupełniają wykłady z zakresu historii, kultury, sztuki, zagadnień społecznych, politycznych i ekonomicznych.
 
Oprócz bogatego programu akademickiego organizujemy wycieczki do najciekawszych miejsc w Krakowie i w okolicy. Specyficzna atmosfera wielokulturowej, wielojęzycznej społeczności uczestników naszych kursów gwarantuje niezapomniane przeżycia i wspomnienia.
 
Za najważniejsze w swojej działalności uznajemy łączenie wspaniałych tradycji Uniwersytetu Jagiellońskiego z nowoczesnością i innowacyjnością. Byliśmy prekursorami we wprowadzaniu do nauki języka polskiego podejścia komunikacyjnego. Obecnie, jako pierwsi, prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem metody projektowej i zadaniowej, pozwalającej uczyć języka w sposób jeszcze bardziej atrakcyjny i skuteczny.
 
Wszyscy nasi lektorzy to specjaliści w dziedzinie nauczania polskiego jako obcego; wielu z nich ukończyło prowadzone na Uniwersytecie Jagiellońskim studia magisterskie z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego.