Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych

W dniu 9 maja 2019 r. Pan Ambasador RP w CHRL Wojciech Zajączkowski odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych. Polonistyka w Dalianie została otworzona w roku 2018 i od początku jej istnienia współpracuje z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie. Praktyczne zajęcia z języka polskiego prowadzi tam, współpracująca od wielu lat z CJiKPwŚ UJ, Beata Sałęga-Bielowicz. Celem wizyty było przede wszystkim poznanie studentów i nauczycieli tutejszej polonistyki, która została otwarta we wrześniu 2018 roku.

W czasie spotkania studenci przedstawili krótki spektakl na podstawie wiersza J. Brzechwy: Na straganie, a następnie rozmawiali z Panem Ambasadorem na interesujące ich tematy. Zadawali liczne pytania. Na pytanie Pana Ambasadora dokąd do Polski chcieliby pojechać? - odpowiedzieli gromkim chórem do Krakowa! Zostali zaproszeni przez Pana Ambasadora na obchody Dnia Niepodległości do Ambasady RP w Pekinie.

Ambasada także opisała to wydarzenie.

Galeria zdjęć.