Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)

10.07.2019
Ceremonia rozpoczęła się oficjalnymi przemowami prowadzonymi przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrekcję naszej szkoły!
więcej o Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)
Juwenalia 2019 - KULTURALIA

03.06.2019
W czasie krakowskich Juwenaliów, studenci Centrum świętowali swój wyjątkowy dzień - KULTURALIA. Każdy mógł zaprezentować zwyczaje, tradycje, kuchnię lub język kraju, z którego pochodzi
więcej o Juwenalia 2019 - KULTURALIA
Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych

30.05.2019
W dniu 9 maja 2019 r. Pan Ambasador RP w CHRL Wojciech Zajączkowski odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych. Polonistyka w Dalianie została otworzona w roku 2018 i od początku jej istnienia współpracuje z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie. Praktyczne zajęcia z języka polskiego prowadzi tam, współpracująca od wielu lat z CJiKPwŚ UJ, Beata Sałęga-Bielowicz. Celem wizyty było przede wszystkim poznanie studentów i nauczycieli tutejszej polonistyki, która została otwarta we wrześniu 2018 roku.
więcej o Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych
Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.05.2019
22 marca 2019 roku w Audytorium Maximum odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas których Katedra Nauczania Języka Polskiego jako Obcego/Drugiego oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej UJ zaprezentowały swoją ofertę dydaktyczną.
więcej o Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zima z językiem polskim

27.09.2018
Zima to dobry czas na naukę języka polskiego w samym sercu Krakowa. W lutym i marcu zapraszamy na intensywne dwutygodniowe kursy. Podczas kursów ćwiczone są wszystkie sprawności językowe tj. mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Każdy kurs kończy się egzaminem i daje możliwość uzyskania 3 punktów ECTS