KRÓTKOTERMINOWE I SEMESTRALNE KURSY DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP Z UCZELNI BĄDŹ INSTYTUCJI ZAGRANICZNYCH

Szkoła Języka i Kultury Polskiej proponuje zagranicznym uczelniom bądź instytucjom programy, których profil, tematyka i terminy zostaną ściśle dostosowane do wymagań kontrahenta. Oferujemy zarówno kursy krótkoterminowe, jak również programy typu „Semester Abroad". Zajęcia dydaktyczne obejmują naukę języka polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, jak również wykłady dotyczące szeroko pojętych zagadnień związanych z Polską (historia, kultura, sztuka, geografia, ochrona środowiska, ekonomia, socjologia, przemiany społeczne i polityczne itp.). Wykłady mogą odbywać się w różnych językach. Prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistów z danej dziedziny, mających doświadczenie w uczeniu studentów obcokrajowców. Oferta dydaktyczna może być uzupełniona programem turystyczno – krajoznawczym oraz kulturalnym. Szkoła jest w stanie zapewnić grupie opiekę pilota oraz pomóc w znalezieniu zakwaterowania. W miarę możliwości staramy się realizować także inne, indywidualne życzenia naszych kontrahentów.

Na zakończenie każdego programu uczestnicy otrzymują dyplomy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoła wystawia także Transcript of Studies - oficjalny dokument potwierdzający zaliczenie kursu, z wyszczególnieniem zdanych egzaminów i testów, ilością godzin dydaktycznych oraz tematami wykładów. Transcript of Studies pozwala na transferowanie punktów kredytowych (punkty ECTS).

Szkoła Języka i Kultury Polskiej ma ogromne doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Do naszych stałych partnerów należą między innymi: University of Wisconsin Stevens Point (USA), University of Guelph (Kanada), Swarthmore College, Pennsylvania (USA), Szkoła Prawa Polskiego UJ dla studentów niemieckojęzycznych, Bloomsburg University of Pennsylvania (USA) oraz Wayne State University (USA).