Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

JESIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM

Zapraszamy na dwa intensywne dwutygodniowe kursy języka polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w ramach programu "Jesień z Językiem Polskim" 2021.

Terminy:

 • I termin: 30 sierpnia-10 września 2021 / zgłoszenia przyjmujemy do 23 sierpnia 2021
 • II termin: 13 września-24 września 2021 / zgłoszenia przyjmujemy do 6 września 2021

KURSY ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE I STACJONARNIE

Możliwa jest forma programu stacjonarnego w siedzibie Szkoły przy ulicy Garbarskiej 7A, w centrum Krakowa (5 minut spacerem od Rynku Głównego). Warunkiem uruchomienia kursu stacjonarnego jest zebranie niezbędnej liczby uczestników w grupie (minimum 5 osób).

Uprzejmie informujemy, że w celu zapisania się na program „Jesień z językiem polskim” niezbędne jest przesłanie kompletnego formularza zgłoszeniowego (zarówno dla formy stacjonarnej, jak i online), a dla formy stacjonarnej, dodatkowo:

 • przedstawienie zaświadczenia o pełnym szczepieniu, przedłożonego najpóźniej na 3 dni robocze przed rozpoczęciem kursu (skan dokumentu należy przesłać na adres mailowy: plschool@uj.edu.pl)

lub:

 • przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego w Polsce nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem kursu (skan dokumentu należy przesłać od razu po uzyskaniu wyniku na adres mailowy: plschool@uj.edu.pl)

W trakcie trwania zajęć uczestnicy będą zobowiązani do uzupełniania Oświadczeń o stanie zdrowia.

 

 • Kursy: Każdy z kursów składa się z 50 godzin akademickich nauki języka polskiego (1 godzina akademicka = 45 minut).
 • Opis kursu: Kurs ma charakter ogólny. Uczestnicy rozwijają i doskonalą wszystkie sprawności językowe tj. mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie. Poznają też i poszerzają swoją znajomość gramatyki i słownictwa. Program kursu dostosowany jest każdorazowo do potrzeb i poziomu uczestników, który jest określany na podstawie testu plasującego na uniwersyteckiej platformie Open UJ oraz rozmowy z lektorem na pierwszych zajęciach.
 • Zajęcia: od poniedziałku do piątku, 5 godzin akademickich dziennie, od 15:00 do 19:15 czasu polskiego.
 • Wykorzystywane platformy nauczania: MS Teams, Webex, Open UJ,  Zoom, BigBlueButton, Skype (w zależności od preferencji lektora i grupy).
 • Punkty ECTS: Możliwość uzyskania 3 punktów ECTS za każdy z kursów pod warunkiem zdania egzaminu końcowego.
 • Dyplomy, certyfikaty: Każdy kursant otrzyma świadectwo uczestnictwa w programie, a osoby, które zdadzą egzamin końcowy – dyplom z oceną oraz liczbą uzyskanych punktów ECTS.
 • Cena za jeden kurs: 1590 PLN.

W przypadku zajęć w formie online, uczestnicy otrzymają skan dokumentów w pliku PDF na podany w aplikacji adres mailowy, a na życzenie oryginały wyślemy pocztą (przesyłka na koszt uczestnika).
Uprzejmie informujemy, że nie przyjmujemy płatności kartą bezpośrednio w Biurze Księgowości Szkoły – prosimy wyłącznie o wnoszenie opłat przelewem bankowym lub podanie danych karty płatniczej w formularzu aplikacyjnym w celu zdalnego pobrania należności.

Pliki do pobrania
pdf
Formularz aplikacyjny - Jesień z językiem polskim 2021