Nawigacja Nawigacja

Aktualnosci

Nowy rok akademicki czas zacząć

16.11.2019
W dniu 1 października 2019 roku w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Spotkania inauguracyjne odbyły się w Auli Wydziału Polonistyki i w Collegium Maius. Wykład inauguracyjny wygłosił dyrektor Centrum, prof. dr hab. Waldemar Martyniuk. Obecni byli zarówno studenci polscy kierunku „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” i studenci obcokrajowcy.
więcej o Nowy rok akademicki czas zacząć

50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ

27.10.2019
Końcowym akcentem wieńczącym obchody pięćdziesięciolecia Szkoły było towarzyskie spotkanie w sobotę 28 września 2019 w Przegorzałach – najpierw w audytorium, a następnie w restauracji. Uroczystość otworzył dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk i wszystkich obecnych zaprosił na koncert byłego ucznia François Martineau, który przy akompaniamencie Mateusza Gurgula zaśpiewał, po francusku i w perfekcyjnej polszczyźnie, kilka piosenek, prowadząc jednocześnie niezwykle zabawny dialog z publicznością. Entuzjazm wzbudziła też Dessi Christozowa, była lektorka, śpiewając standard „Summertime, and the livin’ is easy... – w wersji: „Summer School...”
więcej o 50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ

Rozpoczęcie nowego kursu

30.09.2019
9 września rozpoczął się trzytygodniowy, intensywny orientacyjny kurs języka i kultury polskiej dla studentów z Chin! Grupa jest już po dwóch latach nauki polskiego w Chinach i przez następne dwa będzie kończyć studia w Centrum Języka I Kultury Polskiej w Świecie w ramach czteroletniego programu - Studia polskie - język, kultura, społeczeństwo.
więcej o Rozpoczęcie nowego kursu

Atrakcje kursów sześcio- i trzytygodniowych

12.08.2019
Miniony tydzień dla uczestników kursów sześcio- i trzytygodniowego obfitował w różne atrakcje.
więcej o Atrakcje kursów sześcio- i trzytygodniowych