Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

NIEINTENSYWNY SEMESTRALNY I ROCZNY KURS „MY POLISH" – STACJONARNY I ONLINE

NIEINTENSYWNE SEMESTRALNE KURSY JĘZYKA POLSKIEGO

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UJ organizuje Nieintensywne semestralne kursy języka polskiego dla obcokrajowców "My Polish" w wymiarze 60 godzin akademickich. Programy rozpoczynają się w październiku (I. semestr) i w lutym (II. semestr).

Rok akademicki 2020/2021

KURSY ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE I STACJONARNIE

Dla osób na stałe przebywających w Krakowie możliwa jest zarówno formuła programu stacjonarnego, w siedzibie Szkoły przy ulicy Garbarskiej 7A w centrum Krakowa (5 minut spacerem od Rynku Głównego) jak i online, za pośrednictwem dostępnych platform. Warunkiem uruchomienia kursu stacjonarnego jest zebranie wymaganej liczby uczestników w grupie (minimum 5 osób). W sytuacji, gdy dla osób deklarujących zajęcia stacjonarne nie zbierze się liczba kursantów niezbędna do utworzenia grupy, zaproponujemy zajęcia w formule online.

II. Semestr

  • Początek zajęć akademickich: 22 lutego 2021;
  • Zakończenie programu: 18 czerwca 2021;
  • Pisemny test plasujący – w formie online, link przesyłany na etapie zapisu na kurs w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia;
  • Ustny test plasujący – szczegóły zostaną podane w styczniu 2021;
  • Platformy zdalnego nauczania – WEBEX, MS Teams, BigBlueButton, Zoom, Lajkonik;
  • Uwaga: kursanci, którzy nigdy nie uczyli się języka polskiego, nie muszą uzupełniać testu plasującego (wystarczy poinformować nas mailowo o tym fakcie: plschool@uj.edu.pl).

Zajęcia: Dwa razy w tygodniu po 90 minut – harmonogram zajęć zostanie uzgodniony wspólnie przez studentów i lektora podczas pierwszych zajęć.

Opis kursu:

Kurs składa się z 60 godzin akademickich nauki języka polskiego (1 godzina akademicka = 45 minut). Zajęcia mają charakter ogólny. Podczas spotkań kształcone są wszystkie sprawności językowe (mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie) oraz poszerzana jest znajomość gramatyki i słownictwa. Program dostosowywany jest do zainteresowań i poziomu językowego uczestników. Podział na grupy dokonany zostanie na podstawie testu plasującego.

Oferujemy:

  • Zajęcia z wykwalifikowanymi lektorami po studiach i szkoleniach specjalistycznych odbytych na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Małe grupy;
  • Możliwość uzyskania 4 punktów ECTS za uczestnictwo w całym kursie pod warunkiem zdania egzaminu końcowego;
  • Świadectwo ukończenia kursu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego).

W celu zapisu na kurs, prosimy o przesłanie kompletnego formularza aplikacyjnego w formacie PDF na adres mailowy: plschool@uj.edu.pl. Potwierdzenie przyjęcia oraz wszelkie dalsze informacje uzyskają Państwo w odpowiedzi drogą elektroniczną.

Lokalizacja zajęć stacjonarnych: Centrum Krakowa, Hotel im. prof. Stanisława Pigonia, (ul. Garbarska 7A, 31-131 Kraków)

Cena kursu (za jeden semestr): 1490 PLN

Uprzejmie informujemy, że nie przyjmujemy płatności kartą bezpośrednio w Biurze Księgowości Szkoły – prosimy wyłącznie o wnoszenie opłat przelewem bankowym lub podanie danych karty płatniczej w formularzu aplikacyjnym w celu zdalnego pobrania należności.

Uczestnicy kursu stacjonarnego muszą mieć ukończone 18 lat.

Pliki do pobrania
pdf
Aplikacja My Polish i RODO - II semestr 2020-2021