перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

BOŻE NARODZENIE W CENTRUM

04.03.2020
W przedświąteczny piątek wszyscy w Centrum przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia. Najpierw odbyły się warsztaty dla naszych studentów organizowane przez lektorów. Każdy mógł udekorować wspólną choinkę własnoręcznie ozdobionymi bombkami czy łańcuchem.
Читати ще o BOŻE NARODZENIE W CENTRUM
WIECZÓR ANDRZEJKOWY

04.03.2020
W piątek studenci Koła Naukowego Glottodydaktyków przygotowali dla swoich zagranicznych kolegów wieczór andrzejkowy. Zabawę rozpoczęła krótka prezentacja, a potem każdy mógł poznać swoją przyszłość, biorąc udział w różnych wróżbach.
Читати ще o WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Nowy rok akademicki czas zacząć

16.11.2019
W dniu 1 października 2019 roku w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Spotkania inauguracyjne odbyły się w Auli Wydziału Polonistyki i w Collegium Maius. Wykład inauguracyjny wygłosił dyrektor Centrum, prof. dr hab. Waldemar Martyniuk. Obecni byli zarówno studenci polscy kierunku „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” i studenci obcokrajowcy.
Читати ще o Nowy rok akademicki czas zacząć
50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ

27.10.2019
Końcowym akcentem wieńczącym obchody pięćdziesięciolecia Szkoły było towarzyskie spotkanie w sobotę 28 września 2019 w Przegorzałach – najpierw w audytorium, a następnie w restauracji. Uroczystość otworzył dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk i wszystkich obecnych zaprosił na koncert byłego ucznia François Martineau, który przy akompaniamencie Mateusza Gurgula zaśpiewał, po francusku i w perfekcyjnej polszczyźnie, kilka piosenek, prowadząc jednocześnie niezwykle zabawny dialog z publicznością. Entuzjazm wzbudziła też Dessi Christozowa, była lektorka, śpiewając standard „Summertime, and the livin’ is easy... – w wersji: „Summer School...”
Читати ще o 50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ
Rozpoczęcie nowego kursu

30.09.2019
9 września rozpoczął się trzytygodniowy, intensywny orientacyjny kurs języka i kultury polskiej dla studentów z Chin! Grupa jest już po dwóch latach nauki polskiego w Chinach i przez następne dwa będzie kończyć studia w Centrum Języka I Kultury Polskiej w Świecie w ramach czteroletniego programu - Studia polskie - język, kultura, społeczeństwo.
Читати ще o Rozpoczęcie nowego kursu
Atrakcje kursów sześcio- i trzytygodniowych

12.08.2019
Miniony tydzień dla uczestników kursów sześcio- i trzytygodniowego obfitował w różne atrakcje.
Читати ще o Atrakcje kursów sześcio- i trzytygodniowych