Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

NIEINTENSYWNY SEMESTRALNY I ROCZNY KURS „MY POLISH" – STACJONARNY I ONLINE

SEMESTRALNE, NIEINTENSYWNE KURSY JĘZYKA POLSKIEGO

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UJ organizuje nieintensywne, semestralne kursy języka polskiego dla obcokrajowców "My Polish" w wymiarze 60 godzin akademickich. Programy rozpoczynają się w październiku (I semestr) i w lutym (II semestr).

Rok akademicki 2020/2021

KURSY ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE I STACJONARNIE
Dla osób na stałe przebywających w Krakowie możliwa jest zarówno formuła programu stacjonarnego, jak i online, w siedzibie Szkoły przy ulicy Garbarskiej 7A w centrum Krakowa (5 minut spacerem od Rynku Głównego) lub za pośrednictwem dostępnych platform. Warunkiem uruchomienia kursu stacjonarnego jest zebranie wymaganej liczby uczestników w grupie (minimum 5 osób).
I Semestr

•    Spotkanie organizacyjne - dla studentów w formule stacjonarnej: 5 października 2020 (poniedziałek), godz. 17:00, ul. Garbarska 7A, 31-131 Kraków; dla studentów w formule online: 5 października 2020 (poniedziałek), godz. 17:00 za pośrednictwem zdalnych platform nauczania (szczegółowe informacje zostaną przesłane przed rozpoczęciem zajęć);
•    Początek zajęć akademickich: 5 października 2020;
•    Zakończenie programu: 10 lutego 2021;
•    Pisemny test plasujący – w formie online, link przesyłany na etapie zapisu na kurs w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia;
•    Ustny test plasujący – dla studentów w formule stacjonarnej: 28-30 września 2020 w godzinach: 18:00-19:00, po uprzednim umówieniu się na konkretną godzinę (miejsce: ul. Garbarska 7A), dla studentów w formule online: 28-30 września 2020 na platformie zdalnej w godzinach: 19:00-20:00, po uprzednim umówieniu się na konkretną godzinę (platformy: Webex, Microsoft Teams albo Lajkonik UJ);
•    Uwaga: kursanci, którzy nigdy nie uczyli się języka polskiego, nie muszą uzupełniać testu plasującego (wystarczy poinformować nas mailowo o tym fakcie: plschool@uj.edu.pl).

Zajęcia: Dwa razy w tygodniu po 90 minut – harmonogram zajęć zostanie uzgodniony wspólnie przez studentów i nauczyciela podczas spotkania organizacyjnego.

Opis kursu:

Kurs składa się z 60 godzin akademickich nauki języka polskiego (1 godzina akademicka = 45 minut). Zajęcia mają charakter ogólny. Podczas spotkań kształcone są wszystkie sprawności językowe (mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie) oraz poszerzana jest znajomość gramatyki i słownictwa. Program dostosowywany jest do zainteresowań i poziomu językowego uczestników. Podział na grupy dokonany zostanie na podstawie testu plasującego.

Oferujemy:

• Zajęcia z wykwalifikowanymi lektorami po studiach i szkoleniach specjalistycznych odbytych na Uniwersytecie Jagiellońskim;
• Małe grupy;
• Możliwość uzyskania 4 punktów ECTS za uczestnictwo w całym kursie pod warunkiem zdania egzaminu końcowego;
• Świadectwo ukończenia kursu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego).

W celu zapisu na kurs, prosimy o przesłanie kompletnego formularza aplikacyjnego na adres mailowy: plschool@uj.edu.pl. Potwierdzenie przyjęcia oraz wszelkie dalsze informacje uzyskają Państwo w odpowiedzi drogą elektroniczną.

Lokalizacja zajęć stacjonarnych: Centrum Krakowa, Hotel im. prof. Stanisława Pigonia, (ul. Garbarska 7A, 31-131 Kraków)

Cena kursu (za jeden semestr): 1490 PLN

Uczestnicy kursu stacjonarnego muszą mieć ukończone 18 lat.

Pliki do pobrania
pdf
Aplikacja My Polish i RODO - I semestr 2020-2021