Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZIMA Z JĘZYKIEM POLSKIM 2023

Zapraszamy na dwa intensywne dwutygodniowe kursy języka polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w ramach programu "Zima z Językiem Polskim" 2023.

Opis kursu: Kurs ma charakter ogólny. Uczestnicy rozwijają i doskonalą wszystkie sprawności językowe tj. mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie. Poznają też i poszerzają swoją znajomość gramatyki i słownictwa. Program kursu dostosowany jest każdorazowo do potrzeb i poziomu uczestników, który jest określany na podstawie testu plasującego oraz rozmowy z lektorem na pierwszych zajęciach. 

Terminy kursu:
WAŻNE: przyjmowanie zgłoszeń na kurs w Sesji I zostało zakończone. 

  • Sesja I: 30 stycznia – 10 lutego 2023 / Zgłoszenia do 16 stycznia 2023 / Wpłaty do 23 stycznia 2023 
  • Sesja II: 13 – 24 lutego 2023 / Zgłoszenia do 30 stycznia 2023 / Wpłaty do 6 lutego 2023 

Cena za jeden kurs: 1.750 PLN.

Liczba godzin: każdy z kursów składa się z 50 godzin akademickich nauki języka polskiego (1 godzina akademicka = 45 minut).

Zajęcia: od poniedziałku do piątku, 5 godzin akademickich dziennie, od 9:00 do 13:15 czasu polskiego. Godziny zajęć mogę ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie niezbędnej liczby uczestników w grupie (minimum 5 osób).

Forma nauczania: stacjonarna.

Miejsce odbywania zajęć: Szkoła Języka i Kultury Polskiej, ul. Romana Ingardena 3, 30-060 Kraków.

Forma płatności: informujemy, że Szkoła nie przyjmuje płatności gotówką.  Opłaty można wnosić: przelewem bankowym, kartą bezpośrednio w Biurze Księgowości Szkoły lub kartą kredytową/debetową. 

Opłaty bankowe pokrywane są przez uczestnika kursu. 
Brak wpłaty spowoduje skreślenie uczestnika z listy. 

Test plasujący: w formie online na platformie Open UJ. Celem testu jest określenie poziomu znajomości języka uczestnika i skierowanie go do grupy na odpowiednim poziomie. Test należy wykonać samodzielnie we wskazanych terminach: Sesja I: 02.01-15.01.2023, Sesja II: 16.01-30.01.2023.
Link do testu przesyłany jest na etapie zapisu na kurs w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia. Test wypełniają osoby, które uczyły się już języka polskiego. Osoby, które w Formularzu Aplikacyjnym ocenią swoją znajomość języka polskiego na poziomie „brak (A1)” nie otrzymują linku do testu. 

Punkty ECTS: możliwość uzyskania 3 punktów ECTS za każdy z kursów pod warunkiem zdania egzaminu końcowego.

Dyplomy, certyfikaty: każdy kursant otrzyma świadectwo uczestnictwa w programie, a osoby, które zdadzą egzamin końcowy – dyplom z oceną oraz liczbą uzyskanych punktów ECTS.

W celu zapisu na kurs należy:

  1. Zapoznać się z informacjami o kursie na stronie internetowej Szkoły.
  2. Wypełnić Formularz Aplikacyjny i przesłać go w formie skanu na adres: plschool@uj.edu.pl
  3. Wypełnić test plasujący – jeśli dotyczy. Po otrzymaniu Formularza Aplikacyjnego, Szkoła przesyła pełną informację dotyczącą testu online (link do platformy Open UJ). 
  4. Dokonać opłaty za kurs.

Potwierdzenie przyjęcia oraz wszelkie dalsze informacje uzyskają Państwo w odpowiedzi drogą elektroniczną.

Pliki do pobrania
pdf
Formularz aplikacyjny - Zima z językiem polskim 2023